Imigrant podejrzany o 534 przestępstwa musi pozostać w Niemczech, bo nie ma paszportu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Imigrant z Afryki Północnej jest sprawcą i podejrzanym o 542 przestępstwa, ale pozostaje w Niemczech, bo nie ma paszportu – pisze Adam Gwiazda na portalu społecznościowym Twitter.

Mężczyzna przebywa w Niemczech od 1998 roku, ale służbom jak dotąd nie udało się ustalić skąd dokładnie pochodzi i jak trafił do Niemiec.

To nie pierwszy taki przypadek. Takie absurdalne sytuacje są na porządku dziennym w Niemczech. Statystyki jasno pokazują, że za wzrost przestępczości odpowiadają głównie imigranci z Afryki Północnej: Algierii, Tunezji i Maroka.

Niemieccy eksperci zwracają uwagę, że w latach 2014-2015 poziom przestępczości wzrósł o 10 proc. Wzrost ten w 92 proc. przypisać należy osobom ubiegającym się o azyl. Co ciekawe, eksperci przypisują popełnianie przestępstw brakiem kobiet w otoczeniu mężczyzn.

Brak obecności kobiet jest akurat problemem wśród uchodźców. Im więcej kobiet, tym bardziej mężczyźni zachowują się w sposób cywilizowany i spokojny – podkreśla niemiecki ekspert. Autorzy przyznają także, że poziom przestępstw jest “niepokojący”.

Twitter/wp

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY