Wszechpolacy przypomnieli o swoim patronie – św. Maksymilianie Marii Kolbe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. MW

W dniu św. Maksymiliana Marii Kolbe – patrona Młodzieży Wszechpolskiej, nasi działacze w całym kraju, rozwieszali plakaty, związane z tą wielką postacią.

W ostatnich dniach lipca, po ucieczce jednego z więźniów z KL Auschwitz, św. Maksymilian ofiarował swoje życie, za nieznanego mu Franciszka Gajowniczka, wyznaczonego na śmierć głodową. Zmarł 14 sierpnia 1941 roku, dobity zastrzykiem fenolu, jako ostatni z więźniów zamkniętych w bunkrze głodowym.

Akcja miała na celu przypomnienie Polakom o wielkiej postaci jaką był święty wyznawca i męczennik – Maksymilian Maria Kolbe. Poświęcenie jakiemu się poddał jest wyrazem największego heroizmu i cnoty chrześcijańskiej, zgodnie ze słowami Pana Jezusa, że Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. (J 15; 13-14).

Święty Maksymilian oprócz heroicznego poświęcenia zasłynął jako propagator kultu Maryi w Polsce i na świecie, budowniczy pierwszego radia katolickiego w Polsce oraz organizator wówczas największego klasztoru na świecie w Niepokalanowie.

Z ubolewaniem jednak przyjmujemy, że jego dorobek publicystyczny jest obecnie tak mało znany, a jest wspaniałym źródłem apologetyki i apostolatu Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy więc do poznania dorobku tego świętego, wielkiego Polaka – podkreślają działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

mw.org.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY