Niemcy: 19-letni imigrant próbował zgwałcić 74-letnią kobietę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Po próbie gwałtu na 74-letniej kobiecie policja w Halle aresztowała 19-letniego Somalijczyka, imigranta.

Niemieckie portale nie poświęcają próbie gwałtu wiele miejsca – w lakonicznych słowach informują jedynie, że sprawca został zatrzymany przez policję i przebywa w areszcie.

74-letnia starsza osoba została ciężko ranna 11 sierpnia w swoim mieszkaniu na Fohlenweg w pobliżu Rennbahnring w Halle-Neustadt. Około godz. 5:00 włamywacz wszedł do mieszkania kobiety przez przechylone okno na parterze i podobno zaatakował ją – pisze Mitteldeutsche Zeintug.

Do gwałtu jednak nie doszło, natomiast starsza kobieta po walce z młodym mężczyzną została ciężko ranna. To nie pierwszy przypadek, gdy nastoletni imigrant brutalnie atakuje starszą kobietę. Ostatnio głośno było o brutalnym zbiorowym gwałcie na 56-latce. Sprawcy zostali zatrzymani: to imigranci z Erytrei. Jeden z nich przystawił kobiecie rozbitą butelkę do szyi i groził, że poderżnie jej gardło jeśli się będzie bronić. Ofiara trafiła do szpitala.

Wiadomość potwierdzają niemieckie media. Nie jest podawana tożsamość kobiety, jednak wiadomo, że 56-letnia kobieta odniosła w wyniku napadu rany kłute, była hospitalizowana przez kilka dni. Prokurator wniósł o oskarżenie przeciwko czterem mężczyznom. Przedstawiono im zarzut gwałtu i ciężkiego uszkodzenia ciała.

Bawarskie MSW udostępniło statystyki z pierwszego półrocza dotyczące ilości zgłoszonych gwałtów. Okazało się, że nastąpił 50-procentowy wzrost gwałtów dokonanych przez imigrantów. Joachim Herrmann, twierdzi, że nie ma jasnej przyczyny tego wzrostu. Jego zdaniem należy poczekać na szczegółowe analizy policyjnych ekspertów. Jego zdaniem należy działać zapobiegawczo, chociażby przez pobieranie próbek DNA przy rejestracji imigrantów.

MN/Twitter

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY