Sprostowanie Fox News w sprawie ,,polskiego obozu śmierci”

Dodano   0  
  Loading

/ pch24.pl

Jest skuteczna reakcja polskiej ambasady w USA na stwierdzenie ,,polski obóz śmierci”, jakie pojawiło się w amerykańskiej telewizji Fox News. Władze stacji wydały sprostowanie w tej sprawie.

Sformułowanie pojawiło się w kontekście informacji o wydaleniu ze Stanów Zjednoczonych 95-letniego Jakiwa Palija. W czasie II wojny światowej był on dozorcą w niemieckim obozie koncentracyjnym w Trawnikach. Po odkryciu jego przeszłości mężczyzna został deportowany do Düsseldorfu.

Mówił prawdę o Wołyniu. Został skazany

 

Palija określono mianem strażnika w ,,polskim obozie śmierci”. Wywołało to szybką reakcję polskiej ambasady w USA.

Doceniamy ujawnienie jeszcze jednego przestępcy z czasu wojny słusznie postawionego przed obliczem sprawiedliwości. Jednakże proszę, nie wprowadzajcie w błąd waszych widzów poprzez przepisywanie historii. Obóz pracy Trawniki był niemieckim, nazistowskim obozem w okupowanej Polsce – napisano na profilu ambasady na Twitterze.

W odpowiedzi na to telewizja Fox News opublikowała sprostowanie.

– Tego ranka opublikowaliśmy na pasku, że nazista, który został deportowany był strażnikiem w polskim obozie śmierci. Obóz śmierci był w Polsce okupowanej przez Niemcy, a nie polskim obozem śmierci – zaznaczyła stacja.

 

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY