Papież Franciszek: “Światowe Spotkanie Rodzin to świętowanie piękna Bożego planu dla rodziny”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ojciec Święty

Papież Franciszek / fot. Jeffrey Bruno, wikimedia commons

Światowe Spotkanie Rodzin to świętowanie piękna Bożego planu dla rodziny- mówił papież Franciszek we wczorajszym przemówieniu skierowanym do Irlandczyków.

Papież posłużył się zwrotem używanym przez irlandzkich emigrantów- Cieszę się na myśl o powrocie do Irlandii. Jorge Borgolio odwiedził bowiem Irlandię w 1980 roku, kiedy to przez dwa miesiące uczył się języka angielskiego na jezuickim uniwersytecie.

Czytaj także: Papież założy na Światowe Spotkanie Rodzin polskie szaty liturgiczne. Winnicki: czy to rekwizyty do kolejnej części Harrego Pottera?

Papież zapewnił, że podczas swej wizyty chce dotrzeć do wszystkich Irlandczyków. Zaznaczył jednocześnie, iż głównym celem jego podróży jest Światowe Spotkanie Rodzin.

Rodziny napotykają dziś wiele wyzwań, kiedy starają się ucieleśniać wierną miłość, wychowywać dzieci w zdrowych wartościach i być w społeczeństwie zaczynem dobroci, miłości i wzajemnej troski. Dobrze o tym wiecie – mówił Papież.

Mam nadzieję, że to wydarzenie stanie się nową zachętą dla wszystkich rodzin świata, w zwłaszcza dla tych, które będą w Dublinie. Niech przypomni nam ono o ważnym miejscu rodziny w życiu społeczeństwa i budowaniu lepszej przyszłości dla młodych. Młodzi są przyszłością! To bardzo ważne, by młodzi zostali przygotowani do przyszłości, by przygotować ich dzisiaj, w aktualnych okolicznościach, ale z korzeniami w przeszłości: młodzi i dziadkowie. To bardzo ważne- dodał.

gosc.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY