Zatrzymano dwóch nielegalnych imigrantów z Indii. Jednego odesłano do… Niemiec

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen youtube

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Indii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy, w pociągu relacji Warszawa-Berlin, zatrzymali obywatela Indii, który nielegalnie wjechał oraz przebywał na terytorium naszego kraju. 29-letni cudzoziemiec do kontroli okazał dokument, który uprawniał go wyłącznie do pobytu na terytorium Republiki Federalnej Niemiec.

Okazało się, że złożył w Niemczech wniosek o udzielenie mu ochrony międzynarodowej i zamiast oczekiwać na decyzję nielegalnie przekroczył granicę. W ramach readmisji został przekazany stronie niemieckiej.

Innego obywatela Indii, który nielegalnie przebywał w Polsce oraz bez dokumentów usiłował przekroczyć polsko-niemiecką granicę zatrzymali również funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku.

27-letni cudzoziemiec nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do przekroczenia granicy. Do czasu zakończenia postępowania zobowiązującego cudzoziemca do powrotu, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach, mężczyzna będzie przebywał w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

 

strazgraniczna.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY