Po 30 latach wspólnego życia para bezdomnych zalegalizowała swój związek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Pixabay

Po 30 latach wspólnego życia pod mostami para bezdomnych zalegalizowała swój związek.

Cieszę się, teraz kiedy moja przyjaciółka po tylu wspólnie przeżytych latach jest wreszcie moją legalną żoną, czuję się jak nowo narodzony – powiedział mediom Llewellyn Jeneker, pan młody.

Miejscowe media podały, że ceremonia zaślubin miała miejsce pod mostem na autostradzie w Kapsztadzie. 45-letni Llewellyn Jeneker i 42-letnia Cecilia Absolom żyją wspólnie na ulicy już od 30 lat.

Portal gosc.pl informuje, że ślub i przyjęcie weselne sfinansowali sponsorzy. W centrum miasta przy radosnej muzyce bawiło się około stu zaproszonych gości, również bezdomnych.

Jak informują małżonkowie – miejsce ślubu zostało wybrane nieprzypadkowo. Pod mostem w centrum Kapsztadu żyje wiele bezdomnych. Niedawno władze miasta utworzyły tam przejściowy obóz dla bezdomnych – miasto tłumaczy, że przynajmniej na okres zimy chce zapewnić ludziom bez dachu nad głową bezpieczne miejsce do spania.

Kapsztad – najstarsze i jedno z największych pod względem liczby mieszkańców miasto w Południowej Afryce, legislacyjna stolica tego kraju oraz Prowincji Przylądkowej Zachodniej.

gosc.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY