Działanie zgodne z prawem Schengen powodem do wydalenia…ze strefy Schengen? Verhofstadt atakuje Polskę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W związku z wydaleniem nie tylko z kraju, ale ze wszystkich państw należących do strefy Schengen, Ludmiły Kozłowskiej prezes Fundacji Otwarty Dialog, Guy Verhofstadt postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wpisało Ludmiłę Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen i objęło najwyższym alertem. Takie działanie obliguje urzędników do wydalenia takiej osoby ze wszystkich państw należących do strefy Schengen. Mąż Ludmiły Kozłowskiej, Bartosz Kramek, uważa, że to ze względu na jego działania, jego żona zostaje wydalona z Polski.


Sytuacja była szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Według nieoficjalnych informacji PAP uzyskanych ze źródeł rządowych, to nie MSWiA a Urząd do Spraw Cudzoziemców wpisał Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS). Stało się tak na wniosek “organu uprawnionego”; powodem były względy bezpieczeństwa państwa.

Wczoraj głos w tej sprawie zabrał Guy Verhofstad. Podkreślił, że działania państwa Polskiego są godne autorytarnego reżimu, a nie państwa członkowskiego Unii Europejskiej.


Dodał, że Polska powinna się wycofać z tej decyzji, inaczej to nasze członkostwo w strefie Schengen zostanie podane w wątpliwość.

PAP/GAZETAPRAWNA/DORZECZY/TWITTER

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY