Patryk Jaki popiera delegalizację ONR

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Europoseł Patryk Jaki

Europoseł Patryk Jaki / Fot. KPRM

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy na konferencji prasowej odniósł się do wniosku Rafała Trzaskowskiego o delegalizację ONR. Kontrkandydat Patryka Jakiego złożył wniosek do Prokuratora Generalnego o delegalizację Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny. Na zwołanej przez siebie konferencji prasowej Trzaskowski powiedział:

To co czarne jest czarne, to co brunatne, brunatne.

Jaki zapytany o ustosunkowanie się do wniosku Trzaskowskiego odpowiedział:

Wniosek Rafała Trzaskowskiego o delegalizację ONR to gra polityczna; już wcześniej wnioskowałem o delegalizację ruchów faszystowskich. (…)  Ja się mogę nawet podpisać pod tym wnioskiem, ale to sprawa nieistotna dla Warszawy.

Patryk Jaki unikał dalszych odpowiedzi o pytania dotyczące ONR-u tłumacząc, że nie jest to sprawa samorządowa.

Ponadto kandydat Zjednoczonej Prawicy zarzucił Trzaskowskiemu, że ten mógł złożyć taki wniosek do wielu instytucji, a ten wybrał Prokuratora Generalnego:

Charakterystyczne jest to, że wniosek o którym mówił mój szanowny konkurent, można złożyć co najmniej do kilku instytucji, ale on składa go akurat do Ministerstwa Sprawiedliwości. Dlaczego? To jest po prostu tylko i wyłącznie gra polityczna, a ja nie chcę żeby Warszawa była uwikłana w takie ideologiczne, partyjne gry.

 

źródło: salon24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY