Austria: Wniosek Afgańczyka ubiegającego się o azyl ze względu na prześladowania homoseksualistów odrzucony

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Austria odrzuciła wniosek Afgańczyka ubiegającego się o azyl ze względu na prześladowania homoseksualistów w ojczystym kraju, ponieważ nie „zachowywał się ani nie ubierał” jak homoseksualista, donosił tygodnik „Falter”.

Urzędnik w Dolnej Austrii nie znalazł podstaw do obaw przed prześladowaniem ze względu na orientację seksualną 18-latka.

Sposób, w jaki chodzisz, działasz lub ubierasz się, nie pokazuje nawet w najmniejszym stopniu, że możesz być homoseksualistą – napisał urzędnik w swojej ocenie, odrzucając roszczenie.

Urzędnik znalazł także w Afgańczyku „potencjał agresji”, którego „nie można oczekiwać od homoseksualisty”, ponieważ mężczyzna walczył z innymi migrantami w przyznanym mu tymczasowym schronieniu. Poprzedni rząd austriacki, podobnie jak administracja niemiecka zapowiadał ułatwienia dla tych starających się o azyl, którzy zadeklarują swój homoseksualizm. Pojawiły się w związku z tym obawy, że będzie to nadużywane. W Austrii, rzadzonej od niedawna przez koalicję chadeków i nacjonalistów, znacznie ograniczono te przywileje.

Czytaj także: Gender szaleje w Niemczech. Rząd zaakceptował ,,trzecią płeć”

Afgańczyk miał podobno niewielu przyjaciół i lubił spędzać czas samotnie lub w małych grupach, co skłoniło urzędnika do napisania w swoim raporcie: „Czy homoseksualiści raczej nie są społeczni?”. Afgański niedoszły azylant twierdził ponadto, że stał się świadomy swojej seksualności, gdy miał 12 lat. Jednak austriacki urzędnik stwierdził, że to dość wcześnie i nie jest to prawdopodobne, szczególnie w kraju takim jak Afganistan w którym nie ma publicznej stymulacji seksualnej poprzez mody i reklamy. Afgańczyk, który przybył do Austrii samotnie jako nieletni, odwołuje się od decyzji, informuje „Falter”.

Prawo karne w Afganistanie kryminalizuje konsensualne zachowania seksualne osób tej samej płci i jest to zwykle kara śmierci. Osoby LGBT nie mają dostępu do niektórych usług zdrowotnych i mogą zostać zwolnione z pracy ze względu na tzw. orientację seksualną.

W części kraju mimo surowych kar za homoseksualizm istnieje poważny problem z pedofilią nakierowaną raczej do chłopców niż do dziewczynek. To właśnie tutaj (oraz w Pakistanie) istnieje nadal baczczebazi (z perskiego dosł. „zabawianie się z chłopcami/młodzieńcami”) – obyczaj prostytucji małych chłopców, praktykowany w przeszłości w Azji Centralnej, głównie wśród plemion pasztuńskich. Młodzi chłopcy ubrani w damskie stroje tańczą przed większą męską publicznością. Zdarza się, że w czasie gdy tańczą, starszy mężczyzna upatruje sobie tego, z którym odbędzie stosunek.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY