Profanacja kapliczek ku czci polskim bohaterom

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W miejscowości Pieniężno nieznani sprawcy zdewastowali kapliczki ku czci polskich bohaterów. Profanacja miała miejsce w niedzielę 12.08. Jedna z nich  poświęcona była Żołnierzom Niezłomnym, a druga pomordowanym na Wschodzie Polakom.

Przydrożne kapliczki oblano czerwoną farbą w nocy z soboty na niedzielę. Pierwsza z nich upamiętniała pomordowanych na Wschodzie w latach 1939–1945, m.in. w Katyniu, Miednoje, Ponarach i Wołyniu.

Obok pomalowanej kapliczki znajdowała się druga, przedstawiająca Jezusa Frasobliwego siedzącego na przestrzelonym hełmie. Pod kapliczką był napis „Cześć i chwała Żołnierzom Wyklętym”.

Wandale czerwoną farbą zamalowali figurkę Jezusa, zaś hełm przekreślili. Na obu kapliczkach napisano hasło „PZPR+” jak podaje „Gazeta Polska Codziennie”. Twórca kapliczek zgłosił sprawę na policję i oczekuje na schwytanie sprawców wandalizmu. Poszkodowany podkreśla, że nie ma wrogów wśród sąsiedztwa. Jednak profanacja może mieć podłoże polityczne, ponieważ Twórca kapliczek jest radym Prawa i Sprawiedliwości

źródła: niezalezna.pl, radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY