Firma z Kanady dostarczy Ukrainie broń wartą milion dolarów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pistolet trzymany w rękach.

/ fot. pixabay

PGW Defence Technologies to kanadyjska firma, która ma dostarczyć na Ukrainę karabiny snajperskie. Według portalu Kresy.pl wartość umowy to milion dolarów.

Kanadyjskie przedsiębiorstwo to prywatna firma z Winnipeg w Kanadzie. Ma ona sprzedać Ukrainie samopowtarzalne karabiny snajperskie LRT-3 .50BMG, kalibru 0.50 cala (12,7 mm).

Informację potwierdził Ross Spagrud, właściciel PGW. Dodał, że jego firma będzie sprzedawać nie tylko karabiny, ale także tłumiki , które mają redukować odgłos strzału oraz błysk wylotowy. Właściciel powiedział również, że wartość kontraktu opiewa na milion dolarów.

Do informacji nie odnosi się natomiast resort obrony. Kanada odmawia podawania jakichkolwiek szczegółów, a swoją decyzję tłumaczy ochroną interesów PGW. Do artykułów pojawiających się w światowych mediach odniósł się jedynie poseł Partii Konserwatywnej.

To James Benzas poinformował, że rząd potwierdził sprzedaż broni już w ubiegłym tygodniu. Warto dodać, że sam poseł to zdeklarowany zwolennik “pomocy” Ukrainie.

kresy.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY