Hiszpańskie media: zamach na prezydenta Wenezueli był sfingowany

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdaniem dziennikarzy hiszpańskiego „ABC”, zamach na prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro był sfingowany. Dziennik powołuje się na informacje pozyskane od rzekomo zaufanego źródła w Caracas, które podaje, że atak był związany z walkami frakcji politycznych, znajdujących się obecnie u władzy.

Kilka dni temu podczas uroczystości w Caracas, prezydent Wenezueli Nicolas Maduro został zaatakowany przez drony wypełnione materiałami wybuchowymi. W wyniku eksplozji rannych zostało kilku żołnierzy, ale sam socjalistyczny przywódca nie ucierpiał. Prezydent winą za zamach obarczył rząd w Kolumbii oraz „bogatych ludzi z Florydy”. Informacje hiszpańskiego dziennika „ABC” poddają w wątpliwość czy rzeczywiście doszło do ataku czy była to jedynie „ustawka”.

Dziennikarze „ABC” powołują się na zaufane wenezuelskie źródło, którego nie chcą ujawniać ze względów bezpieczeństwa. Wg informacji z Caracas, zamach na Maduro był sfingowany, a powodem tego zdarzenia miały być walki frakcyjne w obozie rządzących.

„Bez współpracy organizatorów zamachu z władzami, drony z ładunkiem wybuchowym nie mogłyby dotrzeć nad aleję Bolivara w Caracas, gdzie odbywała się defilada wojskowa” – czytamy na łamach „ABC”. Władze Wenezueli aranżując zamach na prezydenta chciały zaostrzyć konflikt z opozycją i metody walki z nią.

„Dwaj oskarżeni przez wenezuelskiego ministra spraw wewnętrznych o udział w rzekomym zamachu na prezydenta Nicolasa Maduro dokonanym podczas defilady wojskowej w alei Bolivara w Caracas, Rayder Russo i Osman Delgado, zostali wskazani przez byłego kolegę, zbuntowanego policjanta Oscara Peresa, jako infiltrowani przez władze” – podaje dziennik „ABC” opisując historię sprzed kilku dni. Obaj mężczyźni mieli być odpowiedzialni za przeprowadzenie akcji, która miała zostać sfinansowana przez jedną z grup politycznych, będącą częścią obozu władzy.

PCH24.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY