Duża grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana w Polsce!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

youtube/strazgraniczna / youtube/strazgraniczna

9 sierpnia funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, we współpracy z funkcjonariuszami krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymali 20 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Cudzoziemców ciężarówką przewoził bezpaństwowiec na stałe mieszkający w Estonii.

W Budzisku na terenie gminy Szypliszki funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy na estońskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że wewnątrz przestrzeni ładunkowej naczepy 53-letni kierowca przewozi 20 obywateli Wietnamu.

Dwunastu mężczyzn w wieku 14-38 lat oraz osiem kobiet w wieku 14-29 lat nie posiadało dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce.

Za przekroczenie polsko-litewskiej  granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w Placówce Straży Granicznej w Rutce Tartak, obywatele Wietnamu będą przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Kierowcę zatrzymano w związku z pomocnictwem i organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy obywatelom Wietnamu. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

strazgraniczna.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY