Trzaskowski chce natychmiast zdelegalizować ONR. Kalinowski odpowiada: “Berlin wypuścił psy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zapytany o pomysł delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej odpowiada – „natychmiast”.

Rafał Trzaskowski został zapytany w Programie 3 Polskiego Radia o to czy jest zwolennikiem delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego odpowiedział – „Oczywiście, że tak. Natychmiast. Nie może być tak, żeby organizacje o jawnym profilu rasistowskim, nawołujące do nienawiści rasowej, maszerowały po Warszawie i wykrzykiwały swoje hasła, zwłaszcza 1 sierpnia czy 11 listopada”.

Trzaskowski twierdził, że widział na Marszu Niepodległości „faszystowskie i rasistowskie hasła, które rząd rozgrzeszał”. Zapytany jakie hasła ma na myśli kandydat PO na prezydenta Warszawy twierdził, że na manifestacji 11 listopada pojawiły się hasła o „białej Polsce”.

„Tutaj nie ma miejsca na odcienie szarości. Albo ktoś walczy z rasizmem, walczy z symbolami faszystowskimi na ulicach Warszawy, walczy z tym, żeby ludzie nie krzyczeli 1 sierpnia >>raz sierpem, raz młotem<<” – mówił Trzaskowski wracając do antykomunistycznego hasła w swojej dalszej wypowiedzi – „Jak może minister rządu PiS-owskiego puścić dalej demonstrantów, którzy krzyczą „raz sierpem, raz młotem” 1 sierpnia?”. Trzaskowski uznał ONR za „organizację, którą trzeba byłoby w ogóle zakazać”.

 

Na te słowa odpowiedział mu sekretarz Obozu Narodowo Radykalnego Tomasz Kalinowski, który napisał na Twitterze:

– BERLIN WYPUŚCIŁ PSY Wiecie za co naprawdę Trzaskowski chce delegalizować ONR? Za to, że jesteśmy bezkompromisowi, więc nie można nas kupić i z nami negocjować. Dlatego tak się nas boją, bo jesteśmy młodzi, nie umoczeni i nie mają na nas haków – więc trzeba coś z nimi zrobić!

 

KRESY.PL / TWITTER / MEDIANARODOWE.COM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY