Paryż: Rowerzysta poderżnął gardło 50-latkowi. Przed atakiem zapytał czy ofiara mówi po arabsku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

medianarodowe / wikimediacommons

Napaść miała miejsce wczoraj rano, w jednym z autobusów w Paryżu. Pasażer, 50-letni mężczyzna, został zamordowany przez rowerzystę tylko dlatego, że zaprotestował przeciwko przewożeniu przez niego tego pojazdu.

Mężczyzna wszedł do autobusu miejskiego z rowerem, inny pasażer zaprotestował. Rowerzysta wyjął nóż i poderżnął mu gardło. 50-latek zmarł na miejscu. Zbiegłego sprawcy szuka policja – informuje Adam Gwiazda na Twitterze.

Zdarzenie miało miejsce na pętli o 6.20 tzn. b. wcześnie rano jak na Paryż. Przed atakiem napastnik zapytał ofiarę czy mówi po arabsku. Mężczyzna odpowiedział, żeby go zostawił w spokoju. Uciekając napastnik zostawił rower – podkreślił Gwiazda na swoim profilu.

Francuskie portale piszą, że okoliczności zbrodni są niejasne “ale według pierwszych zeznań rowerzysta próbował podróżować w autobusie z rowerem, co jest w Paryżu zabronione”.

Świadkowie potwierdzają również, że napastnik przed atakiem zapytał mężczyznę czy mówi po arabsku. Kiedy ten odpowiedział, aby zostawić go w spokoju, rowerzysta wyciągnął nóż i na oczach pasażerów dźgnął go w tętnicę szyjną. Ofiara jeszcze próbowała go ścigać, ale wkrótce upadła na ziemię – relacjonuje Le Parisien.

Napastnika szuka policja. Mimo zdjęć z kamer monitorujących nie udało się do tej pory złapać rowerzysty.

Twitter/leparisien

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY