Niemcy zrobili parodię polskiego hymnu? Tak to brzmiało przy wręczaniu medali

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gdy podczas tegorocznych lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie polscy młociarze Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek odbierali złoty i srebrny medal, tradycyjnie rozbrzmiał “Mazurek Dąbrowskiego”. Jednak organizatorzy nie stanęli na wysokości zadania i zebrali lawinę krytyki.

Pierwsze medale dla polskiej ekipy na mistrzostwach zdobyli młociarze Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Nie dali oni szans rywalom rzucając na odległość odpowiednio 80,12 metra i 76,02 metra. Pewnie sięgnęli więc po złoty i srebrny medal, które wczoraj otrzymali.

Podczas ceremonii medalowej organizatorzy postanowili zaprezentować wersję a capella „Mazurka Dąbrowskiego”. Choć walory artystyczne zapewne były dość wysokie to jednak wykonanie niewiele miało wspólnego z polskim hymnem. Nic dziwnego, że na organizatorów wylała się fala hejtu.

Później musieli przepraszać. „Chcieliśmy z całego serca przeprosić za wielką pomyłkę przy wykonaniu Polskiego Hymnu. Jesteśmy głęboko tym zaniepokojeni, to niepojęte. Od teraz będziemy odtwarzać tylko nagrany Hymn. Życzymy, by Polacy odnosili sukcesy w mistrzostwach, jak do tej pory. Proszę wybaczyć ten błąd, bardzo przepraszamy” – napisano w oświadczeniu.

 

wmeritum.pl / twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY