Węgierski milioner kupuje Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne: “Chciałbym kupić w Polsce więcej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Węgierski milioner Zoltan Varga, właściciel jednej z największych grup medialnych z siedzibą w Budapeszcie, chce stworzyć potentata w regionie. Zaczyna od Polski, kupuje WSiP – informuje Puls Biznesu.

W tym tygodniu złożymy wniosek do urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ponieważ nie mamy w Polsce spółek z tej branży, spodziewam się, że dostaniemy zgodę w trzy-cztery tygodnie i we wrześniu zostaniemy właścicielem WSiP – powiedział Zoltan Varga, właściciel Central Group.

Węgierska grupa inwestycyjna odkupi Wydawnictwa Szkole i Pedagogiczne od Advent International, który był ich właścicielem od 2010 roku. Obie strony nie podają kwoty przejęcie, wiadomo jednak, że Central Group ma w portfelu projekty za ponad 250 mln euro.

Tworzymy grupę mediową w Europie Środkowej i Wschodniej. Na Węgrzech Central Group jest jednym z największych wydawców. Właśnie kupiliśmy drukarnię, a w ostatnich latach sporo inwestowaliśmy w spółki cyfrowe: największy w kraju portal o gotowaniu Nosalty.hu, portal sportowy Rangado.hu i ekonomiczny G7.hu – wyjaśnił strategię firmy właściciel Central Group.

Ma za to rozpoznawalną markę, świetnych pracowników i doskonałą bazę danych, dzięki którym chcemy zdobywać klientów. WSiP będzie dla nas bazą do kolejnych przejęć. Chciałbym kupić w Polsce więcej i zbudować portfel spółek mediowych – podkreślił jednak Zoltan Varga.

pulsbiznesu

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY