Niebywałe! Znany dziennikarz potrącił staruszkę, nie miał prawa jazdy i… dostał grzywnę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube

Piotr N., znany dziennikarz, który w październiku 2017 roku spowodował wypadek samochodowy potrącając na pasach staruszkę, został skazany na grzywnę w wysokości 6 tys. złotych i nawiązkę dla poszkodowanej w wysokości 10 tys. złotych. Piotra N. obciążono także zwrotem kosztów sądowych. – podała we wtorek Polska Agencja Prasowa.

Piotr N. został skazany jeszcze 25. lipca br., lecz dopiero dzisiaj poinformowała o tym Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie. Sąd wydał wyrok bez udziału stron w trybie nakazowym stosowanym gdy zgodnie z kodeksem postępowania karnego „na podstawie zebranych dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości”.

Z komunikatu Sekcji Prasowej wynika, że Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał Piotra N. za winnego nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała. Oprócz grzywny i nawiązki Piotr N. musi zapłacić koszty postępowania w kwocie 5942,02 złotych. Wyrok nie jest prawomocny, ale według PAP do 7. sierpnia do sądu nie wpłynął sprzeciw żadnej ze stron.

Piotr N., znany dziennikarz liberalnych mediów, 5. października 2017 roku potrącił na pasach w Konstancinie-Jeziornie 77-letnią kobietę, która trafiła do szpitala. Miała ona połamane żebra i złamaną kość pokrywy czaszki. Okazało się, że dziennikarz od 2009 roku nie miał prawa jazdy, które zabrano mu za przekroczenie punktów karnych. Ponadto jego samochód nie miał ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

PAP / DORZECZY/ KRESY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY