Alior Bank i Bank Pekao nie połączą się. Będzie współpraca w ramach Grupy Kapitałowej PZU

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia

Zarządy Alior Banku oraz Banku Pekao zdecydowały o zakończeniu analiz i negocjacji dotyczących ich ewentualnego połączenia. Uznano, iż z punktu widzenia akcjonariuszy bardziej korzystna będzie jedynie współpraca w ramach Grupy Kapitałowej PZU.

O rozpoczęciu wstępnych rozmów dotyczących współpracy oraz podpisaniu listu intencyjnego banki poinformowały rynek w październiku 2017 r. Decyzję o rozpoczęciu rozmów z Bankiem Pekao Zarząd Alior Banku podjął 29 maja br.

Dzięki wdrożeniu strategii „Cyfrowego buntownika” Alior Bank jest dobrze przygotowany do dalszego, samodzielnego rozwoju w ramach Grupy PZU- tłumaczy Katarzyna Sułkowska, Prezes Zarządu Alior Banku.

Na rynku jesteśmy obecni od 10 lat i konsekwentnie realizujemy koncepcję zgodną z hasłem „Wyższa kultura. Bank nowości”. Nadal będziemy uniwersalni i innowacyjni – to jest w naszym DNA- dodaje.

Ogłoszona w marcu ubiegłego roku strategia “cyfrowego buntownika” zakłada konsekwentny rozwój działalności w obszarach klienta indywidualnego oraz MŚP dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań w sferze bankowości.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY