Wielka zmowa korporacji – Alex Jones ocenzurowany na największych platformach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube

Alex Jones – amerykański dziennikarz śledczy został wyrzucony z najpopularniejszych platform internetowych. Znika z YouTube, Spotify, iTunes Store i portalu Facebook.

Amerykańscy technologiczni giganci wypowiedzieli wojnę jednemu z najbardziej wpływowych dziennikarzy w USA. Alex Jones stał się persona non grata w serwisach YouTube i Spotify oraz w bibliotece iTunes Store. Prowadzonych przez niego stron pozbył się również Facebook. Wszystko wydarzyło się w kilka godzin.

Alex Jones znany jest z głoszenia niepopularnych teorii. Sam o sobie mówi, że jest libertarianinem i paleokonserwatystą. Uważa m.in. że zamach na World Trade Center został ukartowany przez amerykański rząd, a lądowanie astronautów na Księżycu nie miało miejsca. Jest przedstawicielem ruchu antyszczepionkowców.

Z początku Jones został zbanowany przez Facebooka na miesiąc, co nie przeszkodziło mu działać dalej w mediach społecznościowych. Jak jednak podaje The Guardian, później usunięto cztery prowadzone przez niego strony: Alex Jones Channel, Alex Jones, Infowars i Infowars Nightly News. Treści umieszczane na tych stronach były bardzo często zgłaszane jako gloryfikujące przemoc, co jest sprzeczne z zasadami portalu. Według Facebooka znalazła się tam “mowa nienawiści skierowana wobec osób transpłciowych, muzułmanów i imigrantów”.

Ban na Facebooku pojawił się na chwilę po tym, gdy Apple usunęło linki do niemal wszystkich podcastów Jonesa oraz Infowars ze swojej biblioteki. Na usunięcie treści jego autorstwa zdecydowały się też serwisy Spotify i YouTube.

Cenzura i zmowa wielkich korporacji jest już komentowana w polskim internecie, jeden z prawicowych komentatorów “Ator” nagrał materiał o tym skandalicznym wydarzeniu.

POLSKIERADIO.PL / WP.PL 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY