Oświadczenie Zarządu Głównego ONR ws. Marszu Powstania Warszawskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
oświadczenie

Zarząd Główny Obozu Narodowo-Radykalnego opublikował oświadczenie w związku z sytuacją, jaka miała miejsce na Marszu Powstania Warszawskiego. Organizacja odniosła się do bezprawnego rozwiązania przemarszu, a także do szkalowania stowarzyszenia i jego działaczy.

Całość oświadczenia publikujemy poniżej:

1 sierpnia obchodziliśmy 74. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W związku z tym już po raz siódmy z kolei, działacze warszawskich struktur Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowali Marsz Powstania Warszawskiego. Najważniejszym celem dla nas, członków ONR, było upamiętnienie bohaterskiej walki polskiej armii podziemnej, bohaterstwa żołnierzy i męczeństwa zwykłych mieszkańców Warszawy. Szczególnie ważnym dla nas jest także upamiętnienie prawie pięciu tysięcy narodowców, którzy wzięli udział w powstaniu w szeregach scalonych z Armią Krajową Narodowej Organizacji Wojskowej oraz Narodowych Siłach Zbrojnych, a także w niescalonych z AK, podlegających oenerowskiej tzw. Organizacji Polskiej Narodowych Siłach Zbrojnych.

Marsz rozpoczął się chwilę po tzw. godzinie „W” na Rondzie Romana Dmowskiego. Celem marszu było dojście na Plac Zamkowy. Niestety, w połowie trasy marsz został formalnie rozwiązany na polecenie przedstawiciela władz miasta Warszawy, z czym organizatorzy marszu nie mogli się zgodzić. Po kilkudziesięciu minutach marsz ruszył dalej chodnikiem. Decyzję władz miasta uznajemy za skandaliczną, a także niezgodną z prawem.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami kierownictwa ONR oraz organizatorów marszu, Zarząd Główny ONR odwoła się od decyzji miasta, a także złoży zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa. Będziemy również walczyć o dobre imię prawie pięciu tysięcy narodowców biorących udział w powstaniu, dobre imię Obozu Narodowo-Radykalnego i całego środowiska narodowego z ludźmi, którzy ze względów politycznych chcą zrównać ONR z niemieckim, nazistowskim agresorem.

Zarząd Główny Obozu Narodowo-Radykalnego

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY