Kard. Muller: “Moim oczekiwaniem jest aby, przedstawiciele UE respektowali polską demokrację”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. E. Bartkiewicz/BP KEP

Hierarcha z Niemiec, ks. kardynał Gerhard Muller zaapelował do władz Unii Europejskiej w sprawie Polski. W rozmowie z Radiem Maryja kard. Muller wskazał, że Polska jest krajem o wyjątkowych tradycjach wolnościowych i demokratycznych.

W przeciwieństwie do polityków tzw. “Totalnej Opozycji”, Gerhard Kardynał Muller zaapelował do władz Unii Europejskiej by ta uszanowała polską demokrację. W wywiadzie dla Radia Maryja kard. Muller wspomniał o tym jak Polska na przestrzeni lat walczyła o wolność. Szczególna uwagę ks. kard. zwrócił na ii wojnę światową i Powstanie Warszawskie. Ponadto ks. kard. Gerhard Muller odniósł się do czasów współczesnych:

“Chciałbym dodać, że moim oczekiwaniem jest, aby przedstawiciele Unii Europejskiej w pełni respektowali polską demokrację i wolność. Polski naród przez setki lat oddawał życie i cierpiał za swoją wolność. Na Polskę trzeba spoglądać z perspektywy jej własnej historii i podziwiać ją za to, czego we własnej historii doświadczyła.”

W kontekście słów krad. Mullera należy wspomnieć, iż Komisja Europejska prowadzi postępowanie z art. 7 unijnego traktatu przeciw Polsce. Bruksela zarzuca polskim władzom naruszenie zasad praworządności w przepisach ustaw reformujących sądownictwo.

źródło: radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY