Były radny Platformy Obywatelskiej skazany za atak pizzą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ własne

Marek Brzeziński, były radny z ramienia Platformy Obywatelskiej, został skazany za atak pizzą przechodnia podczas manifestacji Komitetu Obrony Demokracji.

Sąd uznał, że radny naruszył nietykalność cielesną i skazał go na karę grzywny w wysokości pięciuset złotych. Sąd argumentował, że “działanie nie miało na celu obrony słusznych idei”.

Oskarżony w sposób bezprawny naruszył nietykalność i znieważył pokrzywdzonego i to było tym przedmiotem postępowania, a to czy ten ktoś, kto tak postępuje głosi słuszne, czy niesłuszne idee nie ma żadnego znaczenia – uzasadnił Michał Tomala ze Szczecińskiego Sądu Okręgowego.

Obrońca poszkodowanego zapowiada jednak, że złoży apelację. Według niego kara jest zbyt niska. – Cieszy to, że sąd uznał, że nie było żadnego usprawiedliwienia wobec sprawcy. Sprawcy czynu dosyć obrzydliwego, co tu dużo mówić, popełnionego publicznie. W związku z tym są pewne wątpliwości co do wysokości kary, dlatego że taki czyn musi być napiętnowany, żeby kara oddziaływała nie tylko na osobę sprawcy, ale także społecznie – komentuje Frydrykiewicz.

Brzeziński podczas manifestacji KOD-u w Gryfinie wyjął pizzę, którą przyniósł jeden z przechodniów, a potem rozsmarował mu ją na głowie.

W niniejszej sprawie bezsporny był fakt, że oskarżony Marek Brzeziński w dniu 24 lipca 2017 roku w Gryfinie w trakcie odbywającej się demonstracji w obronie sądów naruszył nietykalność cielesną pokrzywdzonego Michała Słyża w ten sposób, że wyjął z opakowania niesioną przez niego pizzę, a następnie rozsmarował ją na twarzy – powiedziała sędzia Izabela Kołodzińska-Jordan. Dowodem w sprawie było nagranie z monitoringu.

natemat/onet

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY