Policja podsumowała festiwal Owsiaka. Ogromna skala przestępczości!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

policja.pl / policja.pl

1541 policjantów brało udział w tegorocznym zabezpieczeniu kolejnej odsłony festiwalu, który w tym razem odbył się pod nową nazwą Pol’And’Rock. Oficjalne podsumowanie odbędzie się jutro na konferencji prasowej, ale funkcjonariusze już dzisiaj mówią o ponad 1000 przypadkach naruszenia prawa.

W zabezpieczeniu imprezy brali udział policjanci praktycznie z całej Polski. Jak wyliczają, z województwa lubuskiego było 855 mundurowych, a z reszty kraju przybyło wsparcie w liczbie 686 funkcjonariuszy. Całością operacji dowodził insp. Krzysztof Sidorowicz, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

„To była ciężka, wymagająca wiele wysiłków i zaangażowania służba. Trwająca ponad tydzień policyjna operacja to demonstracja najlepszych cech policjantów, którzy w temperaturach oscylujących momentami w granicach 37°C, byli do dyspozycji wszystkich tych, którzy zdecydowali się przyjechać na kostrzyńskie festiwalowe pole.” – mówi Sidorowicz.

„Niestrudzona służba policjantów spotykała się z sympatią i wdzięcznością tych ludzi. Wszyscy byli świadkami mobilizacji i pełnego zaangażowania policjantów, którzy poświęcali się dla innych.” – dodał.

Policja szacuje, że w kulminacyjnym momencie festiwalu, w imprezie brało udział nawet 250 tys. uczestników. Nie obyło się bez incydentów. „Doszło do około 180 przestępstw i 850 wykroczeń” – mówi Onetowi nadkom. Maludy. Ale zaznacza, że szczegółowe dane zostaną przedstawione na jutrzejszej konferencji z udziałem wicewojewody lubuskiego.

 

wmeritum.pl / policja.pl / onet.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY