Elżbieta Koterba, wiceprezydent Krakowa, została odwołana ze stanowiska

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Elżbieta Koterba została odwołana ze stanowiska. Prezydent Jacek Majchrowski mówi o konflikcie interesów. Kontrowersji wokoło osoby wiceprezydent Elżbiety Koterby w ostatnim czasie było sporo.

W związku z wynikami konkursu ogłoszonego w piątek przez Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej Polskiej na projekt rządowego osiedla “Spacerowa” na Klinach i zwycięstwem pracowni architektonicznej, współpracującej przy tym projekcie z Biurem Rozwoju Krakowa – firmą będącą własnością najbliższej rodziny Elżbiety Koterby, a także zważywszy na fakt, iż to właśnie Elżbieta Koterba aktywnie uczestniczyła w imieniu miasta w rozmowach z inwestorem na temat tej gigantycznej inwestycji i jej skutków dla Krakowa oraz mieszkańców dzielnicy X, prezydent Jacek Majchrowski podjął decyzję, o odwołaniu Elżbiety Koterby ze stanowiska zastępcy prezydenta miasta Krakowa – możemy przeczytać w komunikacje wysłanym przez urząd miasta.

Prezydent nie ma powodów, by powątpiewać, iż negocjacje prowadzone dotychczas odpowiednio zabezpieczały interes miasta, ale w tej sytuacji zaangażowanie prezydent Elżbiety Koterby może być traktowane jako niedopuszczalny konflikt interesów – możemy przeczytać w uzasadnieniu.

Na początku marca Onet napisał o wiceprezydent tekst, w którym informował o niezgodnościach inwestycji publicznych czy wydawaniu zezwoleń na budowy niezgodnie z przepisami.

Natomiast na początku lipca okazało się, że władze miasta przelały na konto spółki Biura Rozwoju Krakowa ponad milion złotych. Jak okazało się niedawno spółka jest kierowana przez syna i męża Elżbiety Koterby. Pieniądze zostały przeznaczone na remont należącej do firmy kamienicy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY