Verhofstadt zamieszcza artykuł ze zdjęciem Hitlera, przestrzegając przed „powrotem faszyzmu” w Polsce i na Wegrzech

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

 – Analiza Madeleine Albright przypomina nam, że Europa może powrócić do czasów swojej najmroczniejszej przeszłości w Polsce i na Węgrzech: „Faszyzm nie jest ideologią lewicy, prawicy czy centrum, ale raczej podejściem do przejęcia i konsolidacji władzy przez osobę lub partię, która twierdzi, że działać w imieniu narodu lub grupy. ” Europejskie wartości demokracji, wolności i tolerancji muszą być katalizatorem #FutureofEurope (Przyszłości Europy – przyp red.) – napisał wczoraj na Facebooku Guy Verhofstadt.

Nie tylko kolejne uporczywe przypisywanie Polakom mitycznego faszyzmu jest tu oburzające ale i fakt, że przewodniczący grupy Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy robi to w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Dołącza do tego artykuł z „The Economist”, opatrzony zdjęciem Adolfa Hitlera i jego żołnierzy. Artykuł ten to wywiad z Madeleine Albright (sekretarz stanu USA w administracji Billa Clintona), która promuje swoją najnowszą książkę „Faszyzm. Ostrzeżenie”.

Czytaj także: Guy Verhofstadt: Nie ma miejsca dla Polski i Węgier w UE

– Niedemokratycznych praktyk przybywa między innymi w Turcji, na Węgrzech, w Polsce i na Filipinach, z których każdy jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Radykalne ruchy nacjonalistyczne – niektóre gwałtowne, niektóre nie – osiągają rozgłos, gdy przyciągają uwagę mediów, wprowadzają parlamentarne zmiany i przesuwają granice publicznej dyskusji ku bigoterii i nienawiści. Ameryka, skała, przeciwko której faszyzm rozbił się w ostatnim stuleciu, mogła zacząć się osuwać.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY