Domagają się ukarania Gronkiewicz-Waltz. Podpisz petycję!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. http://www.grzechy-platformy.org

Obóz Narodowo-Radykalny domaga się ukarania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i podległych jej urzędników, którzy odpowiadają za rozwiązanie Marszu Powstania Warszawskiego. Demonstracja została bezprawnie zatrzymana przez warszawski ratusz. W internecie można podpisywać petycję w tej sprawie.

Jesteśmy zbulwersowani decyzją podległego Pani pracownika Urzędu Miasta Warszawy o rozwiązaniu zgromadzenia VII Marszu Powstania Warszawskiego. Skandaliczna była nie tylko sama decyzja, ale również działania mające na celu prowokowanie uczestników tego wydarzenia i postawienie Policji w sytuacji ryzyka zagrożenia dla bezpieczeństwa uczestników marszu. Urzędnik w sposób haniebny naruszył konstytucyjne prawa do zgromadzeń dziesiątek tysięcy maszerujących obywateli i zakończył manifest związany z upamiętnieniem Powstania Warszawskiego – piszą w petycji organizatorzy manifestacji.

Rzecznik Komendy Głównej Policji o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego: “Nie zgadzamy się z uwikłaniem nas w tę decyzję”

 

Wskazują oni także, że decyzja o rozwiązaniu Marszu została wydana w sposób niezgodny z prawem. Mogła ona także zagrozić bezpieczeństwu uczestników zgromadzenia.

ONR informuje również o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie złamania prawa przez warszawskich urzędników. Domaga się również ukarania osób odpowiedzialnych za tę sytuację.

PETYCJĘ MOŻNA PODPISAĆ TUTAJ

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY