75. Tour de Pologne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TourdePologne.pl

4 sierpnia rozpocznie się jubileuszowy 75. edycja Tour de Pologne – jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie.

Będzie to pod wieloma względami wyjątkowy wyścig. Otóż będzie to 75. edycja Tour de Pologne, 90 rocznica wystartowania pierwszego wyścigu dookoła Polski, a także 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wyścig będzie składał się z 7 etapów. Na każdym 100. km trasy będzie ulokowana specjalne premia dla zawodników z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jednym z faworytów do wygrania Tour de Pologne jest Michał Kwiatkowski, kolarz brytyjskiej grupy Sky. Michał Kwiatkowskim w 2014 roku zdobył mistrzostwo świata, zaś rok temu był o krok od zwycięstwa w TdP. Sam Kwiatkowski zapowiada walkę o wygraną w wyścigu w tym roku:

Jeżeli tylko dyspozycja pozwoli mi włączyć się w walkę o wygraną, to jak najbardziej. Tylko na razie jeszcze niewiele mogę powiedzieć. Pierwsze dni będą wprowadzające i nie ustawią klasyfikacji generalnej, przynajmniej tak sądzę. Będzie więc czas zastanowić się i ocenić, co mogę zdziałać na trasie Tour de Pologne. Życzyłbym sobie, żeby forma pozwoliła mi walczyć o zwycięstwo

Od momentu gdy TdP jest wyścigiem z cyklu UCI World Tour, jedynym Polakiem, który wygrał wyścig dookoła Polski był Rafał Majka w 2013 r.

Od 10 lat Tour de Pologne jest wyścigiem z cyklu UCI World Tour, czyli tzw. Kolarskiej Ligi Mistrzów. Oznacza to, że w wyścigu biorą udział najlepsi kolarze z najlepszych grup kolarskich na świecie. Tour de Pologne jest tak samo elitarnym wyścigiem kolarskim jak Tour de France czy Vuelta Espana.

W tej edycji, podobnie jak w poprzednich, weźmie udział Reprezentacja Polski, oraz polska grupa CCC Sprandi Polkowice.

źródło: sport.tvp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY