Świetny spot o Powstaniu Warszawskim! “Frantic 7”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

youtube/pfn / youtube/pfn

Z okazji przypadającej dzisiaj kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na kanale Polskiej Fundacji Narodowej w serwisie YouTube opublikowano specjalny spot poświęcony walczącej stolicy. Trzeba przyznać, że materiał robi duże wrażenie.

Polska Fundacja Narodowa opublikowała specjalne wideo o nazwie „Frantic 7. The Warsaw Uprising”. Tytuł nawiązuje do kryptonimu operacji lotnictwa amerykańskiego, które wysłało swoje samoloty, by zrzuciły pomoc dla Powstańców. Wprawdzie tylko 25 proc. dotarło do Polaków, bo resztę przechwycili Niemcy, ale i tak autorzy nie zapomnieli wspomnieć, że dla wielu lotników był to ostatni lot w życiu.

Informacje przekazywane w wideo są w języku angielskim, co jednoznacznie sugeruje, że adresatem jest zachodnia opinia publiczna. Zresztą kilkukrotnie pojawia się wzmianka o tym, że Polacy wykonali swoje zobowiązania wobec sojuszników. Oberwało się za to Sowietom. Jest mowa nie tylko o tym, że na drugim brzegu Wisły czekali na wykrwawienie Powstania, ale również o tym, że dowództwo rosyjskie nie zezwalało na lądowanie samolotów z zaopatrzeniem.

wmeritum.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY