Prowokacja przed Marszem Powstania Warszawskiego – patriotyczne wlepki uznane za mowę nienawiści [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

1 sierpnia o godz. 17 jak co roku odbył się Marsz Powstania Warszawskiego. Został on rozwiązany przez Urząd Miasta pod absurdalnym powodem uznania znaku przekreślonego sierpa i młota za symbol odnoszący się do systemu totalitarnego. Tego dnia nie była to pierwsza akcja wymierzona w Marsz Powstania Warszawskiego.

Manifestacja to inicjatywa Brygady Mazowieckiej Obozu Narodowo-Radykalnego odbywająca się przy wsparciu Stowarzyszenia ,,Marsz Niepodległości”. W poprzednich edycjach Marszu Powstania Warszawskiego uczestniczyły tysiące Polaków. Jest to jedna z największych demonstracji patriotycznych ostatnich lat. Marsz tradycyjnie rozpocznie się w godzinę ,,W”, czyli o 17 na Rondzie Romana Dmowskiego.

Zobacz też: Takiego skandalu jeszcze nie było! Gronkiewicz-Waltz rozwiązała Marsz Powstania Warszawskiego!

Od godzin porannych będzie funkcjonowało ,,Powstańcze miasteczko” z elementami rekonstrukcji historycznych nawiązujących do czasu powstania, materiałami informacyjnymi. I to właśnie tam przyszedł urzędnik miasta i stwierdził, że patriotyczne vlepki nawołują do nienawiści. Były to m in. vlepki z powstańczą kotwicą, czy z napisem “Bandera stop”.

Zobacz też: “To była ustawka”. Szef Marszu Niepodległości ujawnia kulisy działań policji

Szef stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” ułożył chronologicznie na Twitterze akcje miasta i policji wymierzone w organizatorów Marszu.

Całość nagrania można odsłuchać w poniższym filmie. Aby być na bieżąco subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY