Akcja Młodzieży Wszechpolskiej: “Upał zabija! Nie zostawiaj zwierząt w samochodzie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

29 lipca wszechpolacy z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili mini-akcję informacyjną – “Upał zabija! Nie zostawiaj zwierząt w samochodzie”.

Ulotki, które kolportowali działacze Młodzieży Wszechpolskiej informowały o niebezpieczeństwie, na które ludzie często narażają swoje dzieci i zwierzęta, pozostawiając je w samochodzie podczas upałów.

Pamiętajmy, że możemy w ten sposób doprowadzić do śmierci swoje dziecko lub pupila. Gdy widzisz taką sytuację – wybij szybę – podkreślają wszechpolacy.

W Polsce rocznie ginie ponad 40 tys. psów, które właściciele zostawili w samochodach. – Wystarczy kwadrans, aby temperatura w zaparkowanym na słońcu aucie urosła do 60 stopni – mówi Jakub Jaworski, specjalista ds. marketingu bydgoskiego schroniska. – Skutkiem tego jest udar i często śmierć. Zdarzały się również przypadki, gdy zwierzęta, chcąc zaczerpnąć powietrza wystawiały łby przez szczelinę w szybie i się dusiły.

Co robić, gdy widzimy zwierzę uwięzione w samochodzie? Najpierw powinniśmy zadzwonić na policję lub straż miejską. Gdy sytuacja jest już naprawdę groźna, a o życiu czworonoga decydują minuty, wówczas możemy wybić szybę, aby go uwolnić.
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY