Pussy Riot zaraz po zwolnieniu z więzienia zostały…ponownie aresztowane!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ youtube.com

Czworo członków grupy Pussy Riot, które zostały uwięzione po wtargnięciu na murawę w trakcie Mistrzostw Świata w Rosji, zostały zwolnione po piętnastu dniach. Jednak chwilę potem zatrzymano je ponownie. 

Członkami grupy są Veronika Nikulshina, Olga Pakhtusova, Olga Kurachyova i Pyotr Verzilov. Otrzymają nowe zarzuty. Będzie to oskarżenie o zorganizowanie publicznego zgromadzenia bez otrzymania zgody. Zgodnie z rosyjskim prawem za to wykroczenie mogą spędzić do 10 dni w więzieniu lub otrzymać grzywnę w wysokości do 30 000 rubli.

Policja nie pozwoliła mi jeszcze zobaczyć materiałów do sprawy i nie wiem przeciwko właściwie jakim zarzutom przyjdzie mi walczyć, ani kiedy odbędzie się rozprawa sądowa – powiedział prawnik grupy, Nikolai Vasilyev.


Przypomnijmy, że aktywistki 15 lipca przeszkodziły w meczu podczas Mistrzostw Świata, kiedy wbiegły na murawę przebrane za policjantów. Ich wtargnięcie było ogromnym zaskoczeniem, zwłaszcza dla służb bezpieczeństwa. Pussy Riots stwierdziły, że ich działanie miało na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem braku wolności słowa w Rosji oraz wyrażenie sprzeciwu wobec polityki FIFA.

Zaraz po wtargnięciu zostały zatrzymane na 15 dni oraz otrzymały trzy letni zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek wydarzeniach sportowych.

REUTERS

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY