Donald Trump chce spotkania z prezydentem Iranu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.wikipedia commons

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oznajmił, że chce się spotkać z prezydentem Iranu Hassanem Rouhanim. Wcześniej prezydent USA spotkał się m.in. z przewodniczącym Korei Północnej Kim Dzong-Unem i prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Prezydent Trump poinformował o swoim zamiarze na konferencji prasowej w Białym Domu po spotkaniu z premierem Włoch Giuseppe Conte:

Jeśli [Rouhani – przyp. red.] chce się spotkać, spotkamy się Spotkam się z każdym. Wierzę w spotkania, szczególnie w sprawach, w których stawką jest wojna –  powiedział prezydent Trump

Jeszcze niecały tydzień temu Trump ostrzegał prezydenta Iranu przed rozpętaniem wojny między USA i Iranem.

W maju prezydent Trump wycofał USA z porozumienia światowych mocarstw z Iranem w sprawie programu nuklearnego tego kraju i zarządził wprowadzenie zaostrzonych sankcji wobec Teheranu, co pogorszyło relacje między USA a Iranem.

W lipcu 2015 r. między USA, Rosją, Chinami, Francją, Wielką Brytanią i Niemcami a Iranem zostało zawarte porozumienie, które miało na celu ograniczenie programu nuklearnego Iranu w zamian za stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji gospodarczych.

Na konferencji Donald Trump odniósł się do możliwości zniesienia sankcji dla Rosji:

Sankcje na Rosję zostaną utrzymane – podkreślił Trump

źródło: abcnews.go.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY