Szwecja: Polskich strażaków odwiedziła księżniczka Wiktoria. To następczyni tronu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

fot. twitter/joachim brudziński / fot. twitter/joachim brudziński

Dzisiaj przed południem polscy strażacy walczący w Szwecji z wielkimi pożarami lasów mieli niespodziewanego gościa. Polaków odwiedziła osobiście sama księżniczka Wiktoria, następczyni szwedzkiego tronu. 

“To bardzo miłe i zaskakujące, na pewno strażacy do końca życia nie zapomną tej misji. Jest nam bardzo miło, jesteśmy dodatkowo podbudowani” – powiedział dowódca polskich strażaków w Szwecji mł. brygadier Michał Langner z KG PSP.

O niezapowiedzianej wizycie szwedzkiej księżniczki informował wcześniej na Twitterze Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. Polityk zamieścił też zdjęcie księżniczki z polskimi strażakami.

Strażacy byli zaskoczeni niespodziewaną wizytą. “Delegacja przyjechała do nas w trakcie działań, kilka poważnie wyglądających samochodów. Okazało się, że w jednym z nich jest księżniczka Wiktoria, następczyni tronu Szwecji” – opowiada Michał Langner.

Wiadomo, że księżniczka chciała się spotkać z szeregowymi strażakami, którzy wykonują najcięższą pracę. Rozmawiała z nimi m.in. o warunkach, w jakich pracują. Wspólnie ze strażakami zrobiła sobie również pamiątkowe zdjęcie.

 

onet.pl / twitter
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY