Służby wywiadowcze ostrzegają: USA zaatakują Iran w sierpniu!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

/ fot. flickr

Telewizja ABC powołując się na źródła w australijskich służbach wywiadowczych poinformowała o tym, że Donald Trump prawdopodobnie przygotowuje się do podjęcia decyzji o bombardowaniu instalacji nuklearnych w Iranie już w sierpniu. Media ostrzegają, że to może doprowadzić nawet do wybuchu III wojny światowej.

Australijska telewizja ABC powołuje się na wysoko postawione osoby w tamtejszym rządzie, których zdaniem Stany Zjednoczone są przygotowane do bombardowania instalacji nuklearnych w Iranie w przyszłym miesiącu. Australijski wywiad miałby pomagać USA w zidentyfikowaniu celów nalotów.

„Jakikolwiek atak pod egidą USA na cele irańskie byłby brzemienny w skutki dla regionu, który kipi od napięć” – komentuje ABC. Choć australijski premier Malcolm Turnbull stwierdził, że nie ma żadnych podstaw, aby twierdzić, że USA uderzą na Iran, to jednak takiej opcji nie wyklucza australijski minister Christopher Pyne.

Pyne, pytany o to, czy należy wierzyć w groźby Trumpa adresowane do Iranu, odparł, że „prezydent Trump dowiódł, że jest człowiekiem gotowym działać inaczej niż poprzedni prezydenci”. „Z tego względu należy zawsze brać niezmiernie poważnie wszystko, co mówi” – dodał Pyne.

 

wMeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY