Niesamowity spot o Powstaniu Warszawskim: “Jesteśmy, jeśli pamiętasz” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowano spot, który przypomina o obecności bohaterów – Powstańców Warszawskich, wśród nas.

Niesamowity spot “Jesteśmy, jeśli pamiętasz” robi furorę w mediach społecznościowych. Zobaczcie sami co przygotowało Muzeum Powstania Warszawskiego!

Przypominamy również o Marszu Powstania Warszawskiego. Jednym z najważniejszych i zarazem najliczniejszych sposobów uczczenia pamięci powstańców jest odbywająca się rokrocznie Godzina W oraz towarzyszący jej Marsz Powstania Warszawskiego.

Co roku tysiące Polaków gromadzi się w samym centrum Warszawy przy rondzie im. Romana Dmowskiego i punktualnie o godzinie 17:00 oddaje hołd wszystkim bohaterom wydarzeń z 1944 roku. Tuż po godzinie 17:00 rozpocznie się Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez Brygadę Mazowiecką Obozu Narodowo-Radykalnego.

1 sierpnia 1944 roku, decyzją podjętą przez dowódcę Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, w obliczu zbliżającej się do stolicy Armii Czerwonej, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie.Główną motywacją było zaakcentowanie sprawy polskiej na arenie międzynarodowej. Plan zakładał wystąpienie w roli gospodarza stolicy wobec sowietów.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY