Nastolatkowie oskarżeni o przynależność do ISIS. Twierdzili, że noże są do “polowania na świnie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bojownicy Państwa Islamskiego.

Bojownicy Państwa Islamskiego. / fot. Wikimedia Commons

Dwóch nastolatków z Sydney oskarżonych o planowanie ataku terrorystycznego to przyjaciele ze szkoły. Znaleziono także ich odręczne napisany akt lojalności wobec ISIS.

Jeden z dwóch nastolatków oskarżonych o planowanie ataku terrorystycznego miał zaledwie 12 lat, gdy przygotował transparent z napisem “Wszyscy obrazicie proroka”. W wieku 14 lat nie chciał wstać, gdy w jego szkole grano hymn australijski. “Wstaję tylko dla Allaha” – miał powiedzieć nauczycielom.

Uczniowie byli w wieku 16 lat, kiedy 12 października aresztowano ich w sali muzułmańskiej Bankstown Bankstown. Jak informuje Daily Mail – mieli przy sobie broń, którą zakupili w pobliskim sklepie.

Nastolatkowie mieli przy sobie również ubrania, które można było wykorzystać jako przebrania, a także ręcznie napisaną notatkę po arabsku i angielsku, która stanowiła przysięgę wierności wobec ISIS.

Część z notki brzmiała: “Radzę ci się bać Boga i podążać śladami Wysłannika Boga i przysięgać wierność kalifatowi”. Nastolatkowie, którzy mieli rzekomo silne, fundamentalistyczne, ekstremistyczne poglądy, zamierzali użyć broni, aby zabić lub zranić osoby nie będące w ISIS.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY