Imigranci z Bliskiego Wschodu próbowali wedrzeć się do Polski! Zatrzymała ich Straż Graniczna

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

strazgraniczna.pl / strazgraniczna.pl

W miniony weekend funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 nielegalnych imigrantów, którzy wbrew przepisom prawa przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski oraz jednego obywatela Ukrainy – organizatora tego procederu.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek 27 lipca. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Korczowej zatrzymali 21-letniego obywatela Syrii. Mężczyzna planował dostać się do Niemiec gdzie jak powiedział mieszka część jego rodziny.

Kolejne ujawnienia nielegalnego przekroczenia granicy miały miejsce w sobotę 28 lipca. Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej, w pobliżu przejścia granicznego w Krościenku zatrzymał 3 obywateli Turcji ( w wieku 20-23 lata).  Po kilku godzinach, m.in. dzięki wykorzystaniu śmigłowca SG, zatrzymano kolejnych 5 imigrantów z Turcji. Mężczyźni (w wieku 20-36 lat) próbowali wyjechać busem w głąb Polski, jak najdalej od granicy. Kierowcą samochodu  był 21-letni obywatel Ukrainy legalnie przebywający w Polsce.

Cudzoziemcy posiadali dokumenty tożsamości. Podczas złożonych wyjaśnień powiedzieli, że organizatorom nielegalnego przekroczenia granicy zapłacili  od 6 do 10 tys. dolarów. Turcy planowali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

Imigranci usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom prawa, wszyscy w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Organizator – obywatel Ukrainy, który miał wywieźć Turków w głąb Polski usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

 

strazgraniczna.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY