Duże firmy nie chcą płacić CIT w Polsce. CD Projekt RED zapłacił więcej niż Microsoft!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Duże firmy z branży IT nie chcą płacić w Polsce podatku CIT – wynika z informacji podanych przez „Puls Biznesu”. Okazuje się, że sama CD Projekt RED zapłaciła więcej, niż kilka gigantów z branży IT razem wziętych.

Przyjdź na Marsz Powstania Warszawskiego. Oddaj hołd bohaterom! 1 sierpnia godz. 17:00 Rondo Dmowskiego

Gigantyczne korporacje z branży IT chętnie sprzedają w Polsce swoje usługi, ale o wiele mniej chętnie podchodzą do kwestii płacenia podatku CIT – wynika z informacji podanych przez „Puls Biznesu”. Wszystko za sprawą dużych kosztów uzyskania przychodów.

Okazuje się, że tylko w 2017 roku znany z produkcji serii gier o Wiedźminie CD Projekt RED zapłacił 45,8 miliona złotych podatku CIT. Ta liczba niewiele mówi, dopóki nie zwrócimy uwagi na fakt, że IBM Polska, Microsoft Polska, Oracle Polska, SAP Polska oraz Enterprise Services razem wzięte zapłaciły zaledwie… 27 milionów złotych podatku CIT. Widać więc, że różnica jest ogromna.

Jak to możliwe? Wszystko za sprawą dużych strat finansowych i wysokich kosztów uzyskania przychodów. Przykładowo, IBM Polska wypracowała w 2017 roku 935,4 miliona złotych przychodów, ale jednocześnie miała 965,8 miliona złotych kosztów uzyskania przychodów.

WMERITUM.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY