Grabowski w spocie Amnesty International. Domagają się interwencji KE wobec Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. twitter

Na oficjalnym profilu Amnesty International pojawił się krótki film, zachęcający do wzięcia udziału w akcji “Europo, nie odpuszczaj!”, w którym wystąpił znany aktor Andrzej Grabowski.

Przyjdź na Marsz Powstania Warszawskiego. Oddaj hołd bohaterom! 1 sierpnia godz. 17:00 Rondo Dmowskiego

Celem inicjatywy jest wyrażenie sprzeciwu wobec zmian w sądownictwie, forsowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Uczestnicy akcji domagają się interwencji Komisji Europejskiej przeciwko “demontażowi niezależnego sądownictwa”.

Jako przedstawiciele organizacji obywatelskich w Polsce wzywamy Komisję Europejską do podjęcia niezwłocznych działań w celu zapobieżenia postępującemu demontażowi niezależnego sądownictwa w naszym kraju. Wyrok Trybunału będą musiały uszanować wszystkie strony sporu w Polsce – także opozycja – czytamy na stronie inicjatywy.

 

 

Zaskarżenie i wyrok TSUE są realnym sposobem na zatrzymanie procesu niszczenia państwa prawa i uzależnienia wymiaru sprawiedliwości od polityków. W taki sam sposób powstrzymana została barbarzyńska wycinka Puszczy Białowieskiej. Organizację apelują do Komisji o podjęcie działań, które pomogą zatrzymać niszczenie demokracji w Polsce – podkreślają autorzy apelu.

WSENSIE.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY