Szef “Solidarności” wściekły na PiS: “Są takimi samymi hipokrytami jak PO i PSL”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Decyzja Senatorów Zjednoczonej Prawicy to złamanie ważnej deklaracji wyborczej i bardzo zły sygnał na przyszłość – powiedział Piotr Duda w rozmowie z portalem Tysol.pl. Przewodniczący NSZZ „Solidarność” ocenił postawę sanatorów PiS ws. referendum prezydenckiego.

Piotr Duda odniósł się bardzo krytycznie do głosowania w Senacie. “Decyzja Senatu o odrzuceniu wniosku Prezydenta RP o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego jest wyrazem braku szacunku dla społeczeństwa, któremu odmawia się prawa głosu w najważniejszych dla niego sprawach.” – powiedział w rozmowie z portalem “Tygodnika Solidarność”.

“W tym kontekście politycy Zjednoczonej Prawicy są takimi samymi hipokrytami jak PO i PSL, które w latach swoich rządów również nie pozwalali obywatelom na referenda. Wtedy politycy PiS z oburzeniem protestowali, a dziś robią to samo co poprzednicy ” – grzmiał przewodniczący “Solidarności”.

Piotr Duda zwrócił się również z apelem do prezydenta, aby ten nie zaniechał pomysłu rozpisania referendum konstytucyjnego. “Apeluję do Prezydenta RP, aby nie ustawał w swoich wysiłkach i skierował kolejny wniosek o przeprowadzenie tego ważnego referendum. Nawet jeśli miałoby się ono odbyć w innym terminie.” – stwierdził.

 

tysol.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY