Kornel Morawiecki dostał od Kukiza 700 tys. złotych: “Kornel oszukał mnie, jak i weteranów z SW”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiejsze tabloidy donoszą o kłótni pomiędzy Kornelem Morawieckim (czyli Solidarnością Walczącą) a Komitetem Wyborczym Kukiz’15.

Kukiz miał przeznaczyć w 2017 roku 720 tys. zł m.in. na budowę domu weterana. Domu jednak do tej pory nie postawiono, a Morawiecki twierdzi, że pieniądze przeznaczył na inny cel.

Polityk poinformował, że zorganizowano za to wczasy dla seniorów. Super Express ustalił, że umowa zawarta pomiędzy Kukizem a Kornelem Morawieckim zakładała, że cała kwota zostanie przeznaczona na budowę domu weterana opozycji komunistycznej.

No i gdzie jest ten dom weterana – pytał Morawieckiego Paweł Kukiz. Kornel Morawiecki napisał w tej sprawie specjalny list, w którym zaznaczył, że część pieniędzy została przeznaczona na dofinansowanie wczasów – Podczas spotkań następuje pogłębienie wiedzy seniorów, poprawa ich samopoczucia – można przeczytać w piśmie do Kukiza.

Gdybym wiedział, że w taki sposób te pieniądze będą spożytkowane, to w życiu bym się nie zgodził na przelanie 720 tys. zł dla Solidarności Walczącej. Jeżeli nie ma nawet działki kupionej, nie ma zaczętej budowy, to tak Kornel oszukał mnie, jak i weteranów z Solidarności Walczącej. Jestem bardzo zaskoczony i zdumiony taką sytuacją – dodaje polityk.

Morawiecki stwierdził, że nie ma zamiaru oddawać Kukizowi podarowanych w 2017 roku pieniędzy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY