[WYDARZENIE] Jaworzno: Bieg ku czci Powstańców Warszawskich

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W najbliższą sobotę 28 lipca. W Jaworznie w województwie Śląskim odbędzie się Bieg Powstańca Warszawskiego. Biegacze z regionu wystartują ku czci Powstańców już po raz 3. Tym razem zmierzą się na dystansach 5 i 10 km. Inicjatywie towarzyszy także rekreacyjny rajd Nordic Walking na 5 km.

Przyjdź na Marsz Powstania Warszawskiego. Oddaj hołd bohaterom! 1 sierpnia godz. 17:00 Rondo Dmowskiego

Sportowców z regionu, którzy chcą wziąć udział w zmaganiach przyciągnąć mogą atrakcyjne nagrody w postaci odlewanych medali ze znakiem Polski Walczącej, termoaktywnych koszulek czy też profesjonalizm organizacji – m.in. elektroniczny pomiar czasu.

Dla osób, które pragną uczcić swoim startem Powstańców, a które nie przywiązują większej uwagi do wyniku idealna będzie prosta i niewymagająca trasa na 5 km lub rajd Nordic Walking.

W planie zawodów także biegi dla dzieci.

Podsumowując: Zaproszeni są wszyscy chcący na sportowo upamiętnić Powstanie Warszawskie, a także biegacze dla których w pierwszej kolejności liczy się walka o zwycięstwo i dobry wynik.

ZAPISY I INFORMACJE: www.biegi.jaworzno.pl

IDEA BIEGU:

Bieg jest częścią inicjatywy Jaworznickie Gran Prix Biegów Patriotycznych, w skład którego wchodzą także Bieg im. Rtm. Pileckiego w maju oraz Bieg Niepodległości 10 listopada.

Na fali wzrostu popularności wartości narodowych przez ostatnie lata w naszym kraju powstał szereg inicjatyw łączących ich promocję ze sportem. W wielu miastach odbywają się m.in. piłkarskie turnieje czy w szczególności biegi. Ta ostatnia dyscyplina z uwagi na swoją prostotę i wszechobecną modę na jej uprawianie króluje także, wśród inicjatyw rocznicowych czy memoriałów ku pamięci m.in. Rotmistrza Pileckiego, Inki czy innych wybitnych bohaterów.

To właśnie tego typu przedsięwzięciem jest Jaworznickie Grand Prix Biegów Patriotycznych organizowane przez Stowarzyszenie Jaworznicka Inicjatywa Narodowa.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY