Francuzi idą na wojnę z Jugendamtami. Praktyki niemieckiego urzędu budzą kontrowersje nie tylko w Polsce…

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Szacuje się, iż łącznie w sprawach dotyczących działań Jugendamtu do Parlamentu Europejskiego wpłynęło ok. 300 skarg. W ostatnich dniach o interwencję Unii Europejskiej zaapelowali francuscy eurodeputowani.

Co roku niemiecki urząd ds. dzieci Jugendamt interweniuje w przypadkach rozwodów par międzynarodowych. W praktyce polega to jednak na zabieraniu dzieci rodzicom zagranicznym i oddawaniu pod opiekę Niemcom, tak aby mogły być wychowane w kulturze niemieckiej. Często towarzyszą temu poważne ograniczenia dla drugiego rodzica, łącznie z zakazem używania języka tego rodzica.

Troje francuskich eurodeputowanych opublikowało w dzienniku “Le Parisien” apel o interwencję UE w tej sprawie. Są to Emmanuel Maurel i Edouard Martin z Partii Socjalistycznej oraz Virginie Roziere z Lewicowej Partii Radykalnej.

Apel dotyczy problemu par francusko-niemieckich i obywateli Francji, którzy w razie rozwodu stykają się z gigantyczną niemiecką machiną biurokratyczną i sądowniczą. Nie umieją się poruszać w jej meandrach, nie stać ich na opłaty i honoraria adwokackie.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY