Wrocław – PO wycofuje kandydaturę Ujazdowskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ pap.pl

PO wycofuje poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego w wyborach na prezydenta Wrocławia – poinformował Grzegorz Schetyna. Zapowiedział też, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna.

Schetyna powiedział w poniedziałek we Wrocławiu na konferencji z przewodniczącą Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer, że ich partie we wszystkich powiatach Dolnego Śląska utworzą Koalicję Obywatelską. Wystawią też kandydatów w ośmiu miastach prezydenckich.

Kandydatów na prezydentów trzech miast ma wskazać Nowoczesna. Będą to: Świdnica, Lubin i Wrocław. W Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Bolesławcu Legnicy i Głogowie kandydatów wyznaczy PO.

Kolejne ofiary II wojny światowej odnalezione przez zespół prof. Szwagrzyka

 

– Dzisiaj, żeby ta koalicja mogła zmaterializować się we Wrocławiu, musimy, jako dwie współpracujące ze sobą partie zrobić bardzo wyraźny i konkretny krok w tył. W przypadku PO to jest konieczność wycofania poparcia dla Kazimierza Ujazdowskiego, naszego kandydata (na prezydenta Wrocławia) zgłoszonego przez struktury regionalne. Dla Nowoczesnej – opuszczenie dotychczasowej koalicji, w której funkcjonuje w wyborach w mieście Wrocławiu – zaznaczył Grzegorz Schetyna.

Nowoczesna do końca maja była w koalicji z SLD. Ich wspólnym kandydatem był Jacek Sutryk.

Katarzyna Lubnauer zaznaczyła, że w tej chwili brane są pod uwagę dwie kandydatury – Sutryk i poseł Nowoczesnej Michał Jaros. – Uważam, że ten krok i ta decyzja będzie świadczyć o naszej odpowiedzialności. Tylko Koalicja Obywatelska może budować zjednoczoną opozycję, dać nam gwarancje polityczne, a Polakom nadzieję na to, że zbudujemy taki scenariusz, w którym wygramy wybory i samorządowe, później europejskie, i parlamentarne – oznajmiła.

Do oświadczenia liderów PO i Nowoczesnej odniósł się Kazimierz Ujazdowski. – Swoją decyzję w sprawie wyborów samorządowych podejmę niezależnie i ogłoszę ją po 8 sierpnia – napisał na Twitterze były minister kultury w rządzie PiS.

Schetyna zapewnił, że Ujazdowski nadal będzie członkiem gabinetu cieni i ,,na pewno znajdzie godne miejsce” w wyborach parlamentarnych i europejskich.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY