Mesut Oezil zakończył karierę reprezentacyjną. “Kiedy przegrywam jestem imigrantem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mesut Oezil wydał oświadczenie, w którym pisze, iż z powodu rasizmie strony mediów postanowił zakończyć karierę w piłkarskiej reprezentacji Niemiec.

Syn tureckich emigrantów po fatalnym występie Niemiec na ostatnich mistrzostwach świata, spotkał się z falą krytyki. Przypomnijmy, że mistrzowie świata z 2014 odpadli w fazie grupowej mistrzostw w Rosji, zaś wina za słabe wyniki reprezentacji spadła m.in. na Oezila.

W oświadczeniu pomocnika Arsenalu Londyn czytamy:

(…) jestem Niemcem, kiedy wygrywam, ale kiedy przegrywam, jestem imigrantem.

Piłkarz skarży się na rasitowskie zachowania niemieckich polityków i kibiców, o czym również napisał w oświadczeniu

Opinie Grindela (niemiecki polityk – przyp. red.) można znaleźć również gdzie indziej. Bernd Holzhauer (niemiecki polityk) nazwał mnie „kozoj**cą” przez moje zdjęcie z prezydentem Erdoganem i moje tureckie korzenie. Co więcej, Werner Steer (szef Teatru Niemieckiego) kazał mi „spadać do Anatolii” – regionu w Turcji, skąd pochodzi wielu imigrantów. Jak wcześniej mówiłem, krytyka i atakowanie mnie z powodu korzeni mojej rodziny to ohydna granica, a używanie dyskryminacji jako narzędzia politycznej propagandy to coś, co powinno skutkować natychmiastową rezygnacją powyższych osób. Ci ludzie wykorzystali moje zdjęcie z prezydentem Erdoganem jako okazje do wyrażenia ich skrywanych tendencji rasistowskich, które są niebezpieczne dla społeczeństwa. Nie różnią się niczym od niemieckiego kibica, który po meczu ze Szwecją powiedział mi; ‘Özil, pi***ol się ty tureckie ścierwo, spadaj turecka świnio.

Mesut Oezil wywołał skandal tuż przed mistrzostwami świata kiedy spotkał się z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem. Wtedy to Oezil wystąpił na tle flagi Turcji i podarował Erdoganowi koszulkę Arsenalu Londyn ze swoim nazwiskiem.

Co ciekawe Mesut Oezil był przedstawiany jako symbol “multi-kulti” w reprezentacji Niemiec. Swwego czasu reprezentacja Niemiec była niemal w większości złożona z potomków imigrantów z Turcji, Polski i państw Afryki, zaś Oezil był jej liderem.

źródło: angielskieespresso.pl, fangol.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY