Konferencja nowego trenera reprezentacji Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek został dziś oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej. W konferencji wzięli udział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek i rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski.

Jerzy Brzęczek w przeszłości był kapitanem reprezentacji Polski, z którą w 1992 zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijski w Barcelonie. W kadrze rozegrał 42 mecze i strzelił 6 bramek. Jako trener prowadził Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk, MKS Kluczbork, GKS Katowice, a ostatnio Wisłę Płock.

Jerzy Brzęczek jest 47 selekcjonerem reprezentacji Polski w historii

Na konferencji Brzęczek podkreślił, że kapitanem pozostanie Robert Lewandowski, przez co odpowiedział na plotki jakby opaska kapitańska miałaby wrócić do Jakuba Błaszczykowskiego. Głównym celem reprezentacji pod wodzą Brzęczka ma być awans na mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2020 r. w kilku miastach europejskich.

Nowy selekcjoner reprezentacji podkreślił, że objęcie nowego stanowiska jest dumą i wielkim wyzwaniem, któremu chce sprostać.

Jestem dumny, że jestem Polakiem i nigdy nie miałem kompleksu, że polscy są słabsi od innych. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jestem pełen entuzjazmu i energii. W Rosji coś nie zafunkcjonowało. Chcemy dać kibicom radość. – powiedział na konferencji Jerzy Brzęczek

Selekcjoner odniósł się m.in. do związków z Jakubem Błaszczykowskim, którego Brzęczek jest wujem:

Są sprawy rodzinne, są zawodowe, ale jesteśmy profesjonalistami.

Jerzy Brzęczek ogłosił sztab szkoleniowy, w którym trenerem bramkarzy będzie Andrzej Woźniak. Trener bramkarzy był w przeszłości skazany za udział w aferze korupcyjnej.

Andrzej Woźniak popełnił błąd, ale się do niego przyznał i poniósł konsekwencje. To bardzo ważna osoba w moim sztabie.

Polska reprezentacja w tym roku rozegra 4 mecze w Lidze Narodów, po 2 z Włochami i Portugalią oraz 2 mecze towarzyskie z Irlandią i Czechami

źródło: sport.tvp.pl, polsatsport.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY