Węgry wprowadzają nowy podatek: od działalności sprzyjającej imigracji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Działalność sprzyjająca imigracji w kraju będzie obciążona dodatkowym podatkiem – tak zdecydował węgierski parlament. Danina została określona na poziomie 25 proc. udzielanej pomocy.

Wedle nowego prawa opodatkowane zostaną „materialne wspomaganie sprzyjającej imigracji działalności na Węgrzech” lub „materialne wspieranie działalności organizacji wspomagającej imigrację z siedzibą na Węgrzech”. Podatek określony został na poziomie 25 proc. udzielanego wsparcia.

>>Czytaj także:Węgry: Podejrzane samoloty nad elektrownią atomową. Poderwano myśliwce

Co w praktyce może zostać opodatkowane? To np. kampanie medialne zachęcające do imigracji, tematyczne seminaria, szkolenia, czy propaganda przedstawiająca imigrację w pozytywnym świetle.

Obowiązek podatkowy spoczywa na organizacji udzielającej wsparcia i to one mają obowiązek informowania beneficjenta o zapłaceniu daniny. W przeciwnym razie podatek będzie musiał zapłacić obdarowywany. W tym przypadku podatek będzie równy kosztom poniesionym podczas działalności wspierającej imigrację.

Spod nowej daniny wyjęte zostały partie, fundacje partyjne i oraz organizacje zwolnione z niego na mocy międzynarodowej umowy. Przychód z podatku przeznaczany będzie wyłącznie na zadania związane z ochroną granicy.

PCH24

>> Czytaj także: Kołodziejczak: PiS kontynuuje niszczenie polskiego rolnictwa. Proponują tylko slogany

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY