Bonus RPK skazany na pięć i pół roku więzienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/CiemnaStrefa

Oliwier R., znany warszawski raper używający pseudonimu Bonus RPK, został skazany na pięć i pół roku więzienia. Musi oddać również pół miliona złotych, które zarobił na nielegalnym handlu marihuaną.

Proces, który w piątek zakończył się przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli to jeden z wątków działalności rozpracowanej przez policję grupy Marka Cz. ps. Rympałek. Jest on jednym z najbardziej znanych gangsterów lat 90., który zdaniem śledczych, po pobycie w zakładzie karnym powrócił na przestępczą ścieżkę i utworzył grupę zajmującą się sprzedażą narkotyków na ogromną skalę.

Oskarżonych zostało 12 osób. Wśród nich: Arkadiusz K. ps. Arek z Żoliborza (syn Stefana, szefa gangu żoliborskiego zastrzelonego w styczniu 2000 roku w wyniku walki o wpływy grup przestępczych) oraz właśnie Oliwier R., znany pod pseudonimem Bonus RPK, jeden z najpopularniejszych polskich raperów reprezentujący tzw. nurt uliczny tej muzyki.

>> Czytaj także: Kołodziejczak: PiS kontynuuje niszczenie polskiego rolnictwa. Proponują tylko slogany

„Zdaniem sądu materiał dowodowy niemal w pełni potwierdza ustalenia z postępowania przygotowawczego” – mówił podczas rozprawy sędzia.

Zarzuty, na podstawie których sformułowano akt oskarżenia, oparte były na zeznaniach tzw. „sześćdziesiątek”, czyli „małych świadków koronnych” w roli których wystąpili skruszeni gangsterzy. Sąd nie był w posiadaniu bilingów, nie miał również zarejestrowanych rozmów telefonicznych. TVN Warszawa podaje, że nie znaleziono również narkotyków, którymi handlować mieli oskarżeni.

Żadna z osób, które stanęły przed sądem nie przyznała się do winy. Bonus RPK od początku twierdził, że wszystkie zeznania przeciwko niemu są nieprawdziwe. Mówił o tym m.in. w nagraniu, które zamieścił w sieci w grudniu zeszłego roku.

„To, co wyprawia ta prokuratura, razem z tymi świadkami koronnymi, to jest w ogóle jakieś nieporozumienie. To jest kur****o, krzywdzą ludzi. Trzeba z tym walczyć, trzeba to nagłaśniać” – mówił wówczas raper.

Pomimo tego sąd skazał rapera na pięć i pół roku więzienia. Według śledczych podczas swojej działalności sprzedał on 25 kilogramów marihuany. Oprócz wyroku Oliwierowi R. nakazano również zwrot blisko pół miliona złotych zarobionych w wyniku działalności przestępczej.

Bonus RKP został zatrzymany w 2015 roku. W więzieniu spędził osiem miesięcy. Wyrok nie jest prawomocny.

WMERITUM.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY